UCZESTNICTWO W PROJEKCIE FUNDACJI PARK – „DZIEDZICTWO KULTURY MATERIALNEJ PUSZCZYKOWA I OKOLIC W OBRAZACH/IMPRESJACH ARTYSTÓW”

W 2021 r. zostałem zaproszony do uczestnictwa w projekcie opracowanym przez Fundację Przestrzeń Aktywności Rozwoju i Kreatywności PARK z Puszczykowa.

W ramach projektu opracowałem i przeprowadziłem spacery historyczne (plenerowe) po Puszczykowie i Ludwikowie, w których udział wzięli członkowie i przyjaciele Związku Polskich Artystów Plastyków Polska Sztuka Użytkowa Okręg w Poznaniu oraz członkowie koła malujących lekarzy Wielkopolskiej Izby Lekarskiej.

Celem moich spacerów historycznych było zainspirowanie artystów do stworzenia przez nich prac malarskich, poprzez przybliżenie historii dawnej architektury Puszczykowa i Ludwikowa, a przede wszystkim funkcjonowania tych miejscowości w ramach lecznictwa uzdrowiskowego.

Uwieńczeniem projektu był wernisaż prac artystów, który odbył sie we wrześniu 2021 r. w zabytkowej Willi „Mimoza” w Puszczykowie. Wernisaż wpisał się jednocześnie w trwające wówczas Dni Dziedzictwa Europejskiego 2021.

Gratuluję jednocześnie pani Prezez Fundacji PARK Małgorzacie Ornoch-Tabędzkiej, byłej Burmistrz Miasta Puszczykowa tak interesującego projektu o tematyce historyczno-uzdrowiskowej, popularyzującego dziedzictwo materialne i dzieje miasta Puszczykowa i okolic.

Projekt Fundacji PARK uzyskał dofinansowanie z Samorządu Województwa Wielkopolskiego i Miasta Puszczykowa.

( Źródło filmu: Youtube, Małgorzata Oroch-Tabędzka -Fundacja PARK)

error: Kopiowanie niedozwolone!!